x
AK 522
GELOSIL MAX klej do płytek ŻELOWY ODKSZTAŁCALNY S1
klasa C2TES1
 

Do przyklejania wszelkiego rodzaju  płytek ceramicznych (np. gresowych, glazurowanych, terakotowych, kamionkowych, klinkierowych), z kamienia naturalnego i sztucznego (niewrażliwych  na przebarwienia), betonowych, cementowych, mozaiki ceramicznej (z wyłączeniem szklanej transparentnej i wrażliwej na przebarwienia/odbarwienia), spieków kwarcowych, płytek typu slim oraz innych płytek o różnej nasiąkliwości i wielkości, w tym o  największych wymiarach (tzw. megaformatowych). Umożliwia jednoczesne przyklejanie płytek i wyrównywanie podłoża w warstwie grubości od 2 do 15 mm.

Do stosowania na podłożach standartowych (nieodkształcalnych) jak również krytycznych (z ogrzewaniem, na tarasach i balkonach, schodach wewnętrznych i zewnętrznych). Zastosowana w recepturze unikalna kombinacja specjalnie modyfikowanych minerałów (w tym aktywowanych pucolan i krzemionki) oraz dodatków zapewnia wyjątkowe własności produktu. Wysokorekatywne pucolany powodują szybkie wzmacnianie siły wiązania, spójności kleju oraz jego przyczepności do podłoża. Krzemionka z dodatkami zapewnia zdolność akumulacji wody w strukturze kleju, co pozwala na szeroki zakres regulacji konsystencji roboczej przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów i komfortu aplikacji. W zależności od zastosowanej ilości wody zarobowej i grubości warstwy może być stosowany jako klej tiksotropowy do bezspływowego przyklejania okładzin na powierzchniach pionowych lub jako klej upłynniony eliminujący pustki powietrzne pod płytkami i zwiększający powierzchnię kontaktową na powierzchniach poziomych.

W przypadku stosowania kleju do przyklejania okładzin kamiennych należy każdorazowo wykonać próbę na przebarwienia. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.
 

Przykładowe miejsca prowadzenia prac:
Budynki mieszkalne. Intensywnie użytkowane ciągi komunikacyjne i miejsca o małych, średnich i dużych obciążeniach eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej, usługowo-handlowych, służby zdrowia, biurach, szkołach, hotelach, dworcach,  halach wystawowych, galeriach handlowych, magazynach, garażach, warsztatach, obiektach przemysłowych itp.
Miejsca suche oraz narażone na działanie wody i wilgoci wewnątrz budynków (np. łazienki, natryski, kuchnie) i na zewnątrz (cokoły, przejścia, podcienie i bramy). Powierzchnie z ogrzewaniem (podłogowym/ściennym).
Schody wewnętrzne i zewnętrzne. Balkony, tarasy, loggie. Fasady budynków. Obiekty SPA, niecki zbiorników i basenów.

 

 

Produkt jest składnikiem systemu hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS, ALPOL HYDRO PLUS T oraz ALPOL AQUA PLUS

 

Gwarancja

5 lat dla certyfikowanych wykonawców. Zobacz szczegóły gwarancji.

  

Opakowanie
Jednostkowe: Worek 25 kg  /  Zbiorcze: Paleta ofoliowana 1200 kg
Zobacz również
Cena netto PLN