x
AK 520
GELOSIL klej do płytek ŻELOWY WYSOKOELASTYCZNY
klasa C2TE
 

Do przyklejania płytek ceramicznych (gresowych, glazurowanych, terakotowych, kamionkowych, klinkierowych), kamiennych (niewrażliwych  na przebarwienia), betonowych, cementowych, mozaiki ceramicznej (z wyłączeniem szklanej transparentnej i wrażliwej na przebarwienia/odbarwienia) oraz innych płytek o różnej wielkości, w tym wielkoformatowych. Umożliwia jednoczesne przyklejanie płytek i wyrównywanie podłoża w warstwie grubości od 2 do 15 mm.
Do stosowania na podłożach standartowych (nieodkształcalnych) jak również krytycznych (z ogrzewaniem, na tarasach i balkonach, schodach wewnętrznych i zewnętrznych). Zastosowana w recepturze unikalna kombinacja specjalnie modyfikowanych minerałów (w tym reaktywnej krzemionki) i dodatków zapewnia zdolność akumulacji wody w strukturze kleju, co pozwala na szeroki zakres regulacji konsystencji roboczej przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów i komfortu aplikacji. W zależności od zastosowanej ilości wody zarobowej i grubości warstwy może być stosowany jako klej tiksotropowy do bezspływowego przyklejania okładzin na powierzchniach pionowych lub jako klej upłynniony eliminujący pustki powietrzne pod płytkami i zwiększający powierzchnię kontaktową na powierzchniach poziomych. W przypadku stosowania kleju do przyklejania okładzin kamiennych należy każdorazowo wykonać próbę na przebarwienia. Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.
 

Przykładowe miejsca prowadzenia prac:
Budynki mieszkalne, ciągi komunikacyjne i miejsca o małych, średnich obciążeniach eksploatacyjnych w obiektach użyteczności publicznej, usługowo-handlowych, służby zdrowia, biurach, szkołach, hotelach, dworcach,  halach wystawowych, galeriach handlowych itp. Miejsca suche oraz narażone na działanie wody i wilgoci wewnątrz budynków (np. łazienki, natryski, kuchnie) i na zewnątrz (cokoły, przejścia, podcienie i bramy). Powierzchnie z ogrzewaniem (podłogowym/ściennym).
Balkony, tarasy, loggie.

 

 

Produkt jest składnikiem systemu hydroizolacji ALPOL HYDRO PLUS oraz ALPOL HYDRO PLUS T

 

Gwarancja

5 lat dla certyfikowanych wykonawców. Zobacz szczegóły gwarancji.

  

Opakowanie
Jednostkowe: Worek 25 kg  /  Zbiorcze: Paleta ofoliowana 1200 kg
Zobacz również
Cena netto PLN