ALPOL / O firmie / Wspieramy sport x
Wspieramy sport
Spółka PIOTROWICE swoją działalnością stara się realizować ideę społecznie odpowiedzialnej przedsiębiorczości. Uwzględniamy zarówno wpływ na otaczające nas podmioty i grupy społeczne, jak i na środowisko naturalne i kulturowe. Wspieramy postawy i programy prospołeczne, aktywność i czynną rekreację. Od wielu lat jesteśmy zaangażowani w działania wspierające sport i krzewienie kultury fizycznej, zarówno na poziomie zawodowym, jak i amatorskim.
ALPOL GIPS mając na uwadze promowanie rozwoju sportu w regionie, dołączył do elitarnego Klubu Stu – czołowych partnerów Klubu Sportowego Vive Targi Kielce. Uczestnictwo w sponsorowaniu Klubu będącego Mistrzem Polski w piłce ręcznej, dyscyplinie wywodzącej się z naszego kraju, świadczy o zaangażowaniu firmy w propagowanie polskich akcentów w świecie sportu.
Firma ALPOL GIPS aktywnie uczestniczy we wszystkich działaniach związanych z promowaniem regionu koneckiego. Wspierając sportowców, którzy reprezentują nasze miasto powiatowe w III lidze piłkarskiej ALPOL GIPS sponsoruje drużynę NEPTUN Końskie.
Kluczowym przedsięwzięciem sportowym sponsorowanym przez ALPOL GIPS jest piłka nożna. Spółka posiada tytuł „Honorowego Srebrnego Sponsora” klubu Kolporter Korona Kielce. Od sezonu wiosennego 2006 aktywnie uczestniczy wspierając działania klubu i kibicując piłkarzom w zmaganiach mistrzów Orange Ekstraklasa, Pucharu Polski i Pucharu Ekstraklasy. Na każdym meczu kieleckiej drużyny spotykają się rzesze kibiców, a wśród nich nasi pracownicy oraz klienci, którzy delektują się wspaniałą sportową atmosferą na jednym z najpiękniejszych obiektów w Polsce – stadionie Korony Kielce.
Firma ALPOL GIPS wspiera ponadto działalność Stowarzyszenia Sportowego Konecka Liga Firm, funkcjonującego od 2006 roku na terenie sąsiadującego z fabryką Spółki miasta Końskie. Dowodem na poparcie i propagowanie przez ALPOL GIPS inicjatyw i działań sprzyjających rozwojowi sportu w regionie jest powołanie własnej drużyny ALPOL, która uczestniczy w rozgrywkach piłki nożnej.
W 2006 roku firma ALPOL GIPS była również sponsorem rozgrywek Polskiej Ligi Siatkowej, wspierając jedną z czołowych drużyn siatkarskiej ekstraklasy - AZS Częstochowa. Sponsoring tej dyscypliny to niewątpliwie nowość dla naszej Firmy, a poziom emocji sportowych towarzyszących rozgrywkom siatkówki w Polsce jest bezprecedensowy w skali całego świata.