x
Aktualności
Nowy produkt w grupie KLEJÓW DO OKŁADZIN ALPOL
2022-05-05

Firma PIOTROWICE systematycznie poszerza swoją ofertę handlową wzbogacając ją o produkty,  których zastosowanie i własności są zgodne z oczekiwaniami klientów i zmianami obserwowanymi na rynku.
Dotyczy to praktycznie wszystkich grup produktowych,  w tym także grupy KLEJE CEMENTOWE DO OKŁADZIN.
W ostatnim czasie produkty tej grupy zostały poddane modyfikacjom recepturowym, w nazewnictwie i grafice opakowania. Ich celem było zaproponowanie jeszcze lepszych produktów o szerszym zastosowaniu i poprawienie przekazu do klienta w celu umożliwienia mu szybkiego i łatwego wyboru produktu zgodnie z jego oczekiwaniami.

Od początku maja wprowadziliśmy do sprzedaży nowy klej:


ALPOL AK 522 GELOSIL MAX – Klej do płytek ŻELOWY ODKSZTAŁCALNY S1 w klasie C2TES1.
 

Jest to kolejny produkt (po ALPOL AK 520) w podgrupie klejów żelowych.
Zastosowana w recepturze unikalna kombinacja specjalnie modyfikowanych minerałów (w tym aktywowanych pucolan i krzemionki) oraz dodatków zapewnia wyjątkowe własności produktu: wzmacnianie siły wiązania, spójności kleju, jego przyczepności do podłoża oraz akumulacji wody.

ALPOL AK 522 GELOSIL MAX jest klejem o wszechstronnym zastosowaniu umożliwianym przyklejanie okładzin różnej nasiąkliwości i wielkości w tym:
- o największych wymiarach dostępnych na rynku (tzw. megaformatowych)
- spieków kwarcowych
- płytek typu SLIM
 

Taka możliwość jest zupełną nowością w naszych klejach, bardzo pożądaną ze względu na coraz większe formaty dostępnych płytek.

ALPOL AK 522 GELOSIL MAX pozwala na dostosowany do potrzeb szeroki zakres regulacji konsystencji roboczej (od tiksotropowej  do upłynnionej) przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów i komfortu aplikacji. Daje również możliwość jednoczesnego wyrwania podłoża i przyklejania płytek na grubszej warstwie kleju (2-15 mm).

Klej nadaje się na podłoża standardowe (nieodkształcalne), krytyczne (odkształcalne) oraz trudne materiałowo, na które mogą być stosowane tylko najlepsze i najmocniejsze kleje z naszej oferty – ALPOL AK 514 i ALPOL AK 515.
 

W porównaniu do w/w klejów ALPOL AK 522 GELOSIL MAX dopuściliśmy do stosowania na podłogach z desek, powłokach z reaktywnych żywic epoksydowych czy też tworzywie sztucznym ABS.

Produkt dostępny jest w opakowaniu 25 kg.