x
Aktualności
Szeroka oferta klejów do okładzin
2016-04-01

 

Okładziny ceramiczne stanowią popularne, trwałe i efektowne wykończenie powierzchni przegród. Dostępne są wielu wzorach i formatach. Aby cieszyć się ich bezproblemowym użytkowaniem należy mocować je przy pomocy odpowiednio dobranych klejów, które zapewnią prawidłową współpracę wszystkich elementów składowych układu: podłoża, warstwy klejowej i samej płytki. Dlatego wybierając klej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników m.in. miejsce zastosowania, typ podłoża, charakter występujących obciążeń, wielkość płytek, nasiąkliwość okładzin i ich rodzaj.

Firma ALPOL GIPS posiada w swojej ofercie szereg klejów, dzięki czemu możliwy jest ich dobór dostosowany do potrzeb klienta.

 

Kleje podstawowe są przeznaczone do stosowania na podłożach standartowych (nieodkształcalnych):

Klej do płytek wewnętrzny ALPOL AK 509 (klasy C1T) i klej do płytek mrozoodporny ALPOL AK 510 (klasy C1T) służą do mocowania glazury, terakoty i gresu do typowych podłoży budowlanych: tynków cementowych, cementowo-wapiennych, podłoży betonowych i posadzek cementowych, murów z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków z betonu komórkowego.

Klej uelastyczniony do gresu ALPOL AK 511 (klasy C1TE) umożliwia dodatkowo przyklejanie innych płytek o niskiej nasiąkliwości, płytek z kamienia niewrażliwego na przebarwienia oraz  wielkoformatowych (max. 40x 40 cm). Specjalna receptura sprawia, że klej może być również stosowany na podłoża z ogrzewaniem, na płyty g-k, oraz warstwy z hydroizolacji.

 

 

Kleje elastyczne, nowości w ofercie Alpol Gips, przeznaczone są do stosowania na podłożach stan­dartowych (nieodkształcalnych), jak również krytycznych (podgrzewanych, na tarasach i balkonach itp.)

Klej do gresu elastyczny ALPOL AK 511 Plus (klasy C2TE) i klej do gresu elastyczny szybkowiążący ALPOL 512 S (klasy C2FT) to kleje przeznaczone do mocowania płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych (poza marmurowymi), kamionkowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości. Nadają się do przyklejania na typowe podłoża budowlane oraz dodatkowo na tynkach gipsowych, podłożach kamiennych, lastrykowych, anhydrytowych i asfaltowych oraz warstwach hydroizolacji.

Klej do mozaiki szklanej elastyczny ALPOL AK 519 (klasy C2FT) to specjalistyczny klej do przyklejania wszelkiego rodzaju mozaiki szklanej i ceramicznej (laminowanej, metalizowanej, porcelanowej, gresowej, polerowanej, szkliwionej i nie szkliwionej), mozaiki kamiennej, płytek szklanych, różnego rodzaju płytek gresowych i innych. Może być używany również do przyklejania na starą glazurę, terakotę i gres, płyty gipsowo-kartonowe, włóknowo-cementowe i włóknowo-gipsowe, dobrze przylegające, nośne i stabilne powłoki malarskie oraz warstwy hydroizolacji.

 

 

Kleje wysokoelastyczne są przeznaczone do stosowania na podłożach standartowych (nieodkształ­calnych), jak również krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach i balkonach, obciążonych intensywnym ruchem np. w galeriach handlowych, na dworcach itp.), w nieckach zbiorników i basenów. Nadają się do przyklejania na typowe podłoża budowlane a dodatkowo na posadzki kamienne, lastrykowe, starą glazurę, terakotę i gres, płyty gipsowo-kartonowe, włóknowo-cementowe i włóknowo-gipsowe, dobrze przylegające, nośne i stabilne powłoki malarskie, warstwy zbrojące w systemach ociepleń, warstwy hydroizolacji, płyty OSB o grubości ≥ 22 mm (z wyjątkiem AK 512 i AK 518).

Klej wysokoelastyczny szybkowiążący biały ALPOL AK 512 (klasy C2FTS1) – jest przeznaczony do przyklejania różnego rodzaju płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych, kamionkowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki postęp prac.

Klej do płytek wysokoelastyczny ALPOL AK 513 (klasy C2TES1) – to klej do przyklejania wielkowymiarowych okładzin nasiąkliwych: glazury, terakoty, płytek, cementowych i kamiennych (poza marmurowymi).

Klej do marmuru wysokoelastyczny biały ALPOL AK 514 (klasy C2TES1) – to typowy klej do kamienia przeznaczony do przyklejania płyt marmurowych, granitowych, z piaskowca i innych kamiennych, betonowych, wielkowymiarowych, wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych i gresowych oraz pustaków szklanych.

Klej do gresu wysokoelastyczny ALPOL AK 515 (klasy C2TS1) – jest dedykowany do  przyklejania różnego rodzaju płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, cementowych, ka­miennych (poza marmurowymi), kamionkowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości.

Klej upłynniony szybkowiążący średniowarstwowy wysokoelastyczny biały ALPOL AK 517 (klasy C2FES1) - umożliwia jednoczesne wyrównywanie podłoża w warstwie od 3 do 20 mm. Dzięki jego półpłyn­nej konsystencji eliminowane są pustki powietrzne pod płytkami, co uniemożliwia penetrację wodzie. Jest  przeznaczony do przyklejania różnego rodzaju podłogowych płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, kamiennych, kamionkowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości.

Nanoklej do klinkieru wysokoelastyczny ALPOL AK 518 (klasy C2TS1) - dzięki unikalnej recepturze i zastosowaniu nanododatków klej jest wysoce odporny na powstawanie wykwitów solnych. Jest przeznaczony do przyklejania elewacyjnych kształtek i płytek klinkierowych, kamionkowych oraz wszystkich innych okładzin ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego i sztucznego (poza marmurowymi).