x
Aktualności
I turniej tenisowy ALPOL TENIS CUP 2008.
2008-09-22
W dniach 20-21 września 2008 r. na kortach ROKO w Kielcach odbył się I branżowy turniej tenisa ziemnego ALPOL TENIS CUP, z udziałem partnerów Grupy ALPOL.

Równolegle z turniejem branżowym rozegrany został turniej otwarty dla wszystkich amatorsko grających miłośników tenisa, którego sponsorem głównym była firma ALPOL GIPS.

W pierwszym dniu turnieju branżowego (w sobotę) rozgrywki odbywały się w 3 kategoriach:
1. Panie
2. Panowie do lat 50
3. Panowie powyżej 50 lat.
Następnego dnia ( w niedzielę) grały wyłącznie pary: męskie oraz damsko-męskie.

Po zakończeniu sobotnich spotkań zawodnicy zasiedli do uroczystej kolacji przygotowanej dla parterów Grupy ALPOL przez Hotel Pod Złotą Różą w Kielcach. W trakcie posiłku biesiadnicy degustowali najlepsze gatunki wina serwowane przez Pana Sławomira Hapaka, słuchając ciekawych opowieści na temat każdego z wypijanych trunków. Jednak główną atrakcją wieczoru był występ znanego wszystkim Aloszy Awdiejewa.
Zaraz po występie artysty uhonorowano zwycięzców pierwszego dnia turnieju. Prezes Zarządu ALPOL GIPS Pan Władysław Gumułka wręczył zdobywcom pierwszych miejsc statuetki wykonane przez znanego na ziemi kieleckiej artystę-rzeźbiarza, Pana Arkadiusza Latosa.
W kategorii Pań treofeum wywalczyła Paulina Lewandowska, która pomimo swoich zaledwie 12 lat pokonała wszystkie starsze od siebie zawodniczki.
W kategorii Panów do lat 50 zwyciężył Pan Robert Bimek - Właściciel firmy Mini Woka z Ostrowca Świętokrzyskiego.
W kategorii mężczyzn + 50 wręczone zostały aż dwie statuetki, gdyż dwaj zawodnicy odnieśli taką samą ilość zwycięstw nad swoimi turniejowymi przeciwnikami, uzyskując identyczny stosunek gemów wygranych do gemów przegranych. Trofea trafiły do Pana Jurgena Oecknicka z firmy Holcim Polska i Pana Władysława Gumułki, którego w imieniu Firmy ALPOL uhonorował  Dyrektor ds. Marketingu  w ALPOL GIPS Pan Piotr Czerski. Również z rąk Pana Dyrektora Czerskiego wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe platery.

W drugim dniu imprezy rozegrano kilka spotkań w parach męskich i damsko-męskich. Zdecydowanymi liderami byli Panowie Władysław Gumułka i Aleksy Kosman z Ostrowca Świętokrzyskiego, którzy pokonując trzykrotnie rywali wygrali turniej par, zdobywając kolejne statuetki.

W rozgrywanym równolegle, sponsorowanym przez ALPOL GIPS, turnieju otwartym spotkania odbywały się w systemie pucharowym w 3 kategoriach: