x
Aktualności
ALPOL GIPS wspiera wspólną akcję producentów, architektów i rodziców pt. „Łazienka 6-latka”
2015-05-25

Producenci wyposażania łazienek, architekci i rodzice postanowili kontynuować działania wspierające poprawę jakości łazienek w szkołach podstawowych – tak by były one bardziej przyjazne dzieciom. W efekcie zeszłorocznej akcji udało się wyremontować łazienki w Szkole Podstawowej nr 5 im. Polskich Olimpijczyków w Krakowie.

 

W tym roku akcja "Łazienka 6-latka" jest kontynuowana, a wspierają ją takie firmy jak Alpol, Heban, Koło, Tubądzin, Ferro, ES-System i Benjamin Moore.

 

Projekt przewiduje, że w ramach akcji wyremontowana zostanie łazienka w szkole, która włączyła się do akcji. Organizatorzy, tj. Świetlica Architekta oraz krakowskie Forum Rad Rodziców, zapewniają projekt wnętrz i dostawę wyposażenia.

 

- Jeśli chodzi o remont darmowej „Łazienki 6-latka" to koncepcja się nie zmieniła. Warsztaty z dziećmi to podstawa. Projektujemy i uczymy się poprzez zabawę na warsztatach. Potem architekci przelewają pomysły najmłodszych na papier i powstaje projekt realizowany w okresie wakacyjnym – mówi Aleksandra Chuchro, która wraz z Agatą Plackowską (obie tworzą Świetlicę Architekta) została poproszona o poprowadzenie akcji.

 

W tym roku do akcji zgłosiła się Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego przy ul. Basztowej 8 w Krakowie. W połowie maja odbyły się warsztaty, w których uczniowie mieli okazję pokazać swoje pomysły na urządzenie pomieszczeń.

 

Firma Alpol Gips, jako producent profesjonalnej chemii budowlanej, dostarcza do szkół biorących udział w tej akcji, wysokiej jakości zaprawy klejące do przyklejania płytek a także spoiny i silikony.