Nagrody i wyróżnienia
Najlepszy Klej 2014

W plebiscycie ogłoszonym przez portal www.chemiabudowlana.info na najlepszy klej 2014 roku, klej do gresu uelastyczniony ALPOL AK 511 zdobył I-sze miejsce w kategorii klejów C1, zdobywając ponad 30% głosów Internautów.

 

Jako atuty naszego kleju głosujący najczęściej wskazywali na Jakość oraz Zaufanie do produktu. Należy zwrócić uwagę, iż ponad 75% głosujących Wykonawców wskazywało wysoką jakość naszego produktu jako cechę decydującą o wyborze kleju ALPOL AK 511.

 

Ten klej w pełni zasłużył na miano lidera w swojej klasie.

 

Produkt ALPOL AK 511 jest przeznaczony do przyklejania różnego rodzaju płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych i kamiennych (poza marmurowymi) wewnątrz i na zewnątrz budynków. Jego specjalna formuła sprawia, że doskonale nadaje się na podłoża z ogrzewaniem podłogowym.

 

Wyrób wykazuje również inne ważne cechy ułatwiające pracę:
• pomijalny spływ, dzięki czemu układnie płytek można wykonywać od dowolnego miejsca na ścianie (nie ma konieczności rozpoczynania prac na listwach startowych zamocowanych na dole ściany i używania wkładek dystansowych),
• wydłużony czas otwarty, zapewniający prawidłową przyczepność zaprawy klejowej do okładzin przez 30 minut od momentu naniesienia jej na podłoże,
• długi, bo trwający aż 2-e godziny czas przydatności do użycia od chwili wymieszania z wodą.

Nie bez znaczenia jest różnorodność powierzchni, na których mogą być prowadzone prace z użyciem kleju ALPOL AK 511. Odpowiednie w jego przypadku są zarówno tynki cementowe, cementowo-wapienne, podłoża betonowe, posadzki cementowe, mury z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków z betonu komórkowego, ale również powierzchnie trudniejsze: płyty gipsowo-kartonowe lub wykonywane w pomieszczeniach mokrych warstwy hydroizolacji (z foli uszczelniającej, np. ALPOL AH 751, zapraw wodoszczelnych, np. ALPOL AH 752, ALPOL AH 753).