Nagrody i wyróżnienia
NAGRODA „REGIONALNY LIDER INNOWACJI I ROZWOJU 2010” dla ALPOL GIPS Sp. z o.o.

Miło nam poinformować, iż Alpol Gips Sp. z o.o. otrzymał nagrodę „REGIONALNY LIDER INNOWACJI I ROZWOJU 2010” w kategorii Innowacyjny Produkt za Spoinę Elastyczną Alpol Elite. Nagrodę w dn. 3 listopada b.r. w imieniu firmy odebrał Pan Michał Nowakowski podczas seminarium „Innowacje Bliżej Nas” w Kielcach.

 

Spoina elastyczna ALPOL ELITE stanowi produkt innowacyjny w skali kraju, ponieważ:

  • jako jedyny produkt w kraju posiada klasę S1 odkształcenia poprzecznego, badaną według PN-EN 12002 (oznaczenie normowe spoiny według normy PN-EN 13888 to: CG2ArW). Dzięki takim właściwościom produkt jest nie tylko wodo- i mrozoodporny, lecz jest polecany do stosowania na tzw. podłożach krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach, balkonach, itp.)
  • jest produktem uniwersalnym jeśli chodzi o szerokość fug wypełnianych tą spoiną. Może ona wahać się w szerokim zakresie od 2 do 20 mm
  • produkt jest dostępny w 20 kolorach
  • wykazuje po zaspoinowaniu i utwardzeniu spoiny tzw. efekt perlenia
  • produkt wyróżnia się ponadto na rynku wydłużoną 5-letnią gwarancją

 

Spoina elastyczna ALPOL ELITE jest przeznaczona do wypełniania fug pomiędzy płytkami o różnej nasiąkliwości: gresowymi o nasiąkliwości <0,5%, glazurą i terakotą o dużej nasiąkliwości >10%, na podłożach tradycyjnych oraz odkształcalnych, tj. podgrzewanych, na tarasach, balkonach, fasadach, itp. Spoina może być również stosowana do wypełniania fug między mozaikami, okładzinami z kamienia naturalnego i sztucznego oraz płytkami szklanymi. W kolorze białym zalecana do spoinowania okładzin z marmuru. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków. Produkowana jest w postaci mieszanki gotowej do stosowania po zmieszaniu z odpowiednią ilością wody zarobowej. Opakowania: 2 i 5 kg.

 

Więcej informacji o produkcie tutaj.