x
Aktualności
Z gruntem czy bez gruntu .... oto jest pytanie ...
2022-05-24

Czy lepszym jest znosić w swym domu lub firmie,
malarza wściekłego jęki i nadęcie,
gdy farba przesycha - pomimo starania,
rysując smug feerie na ścian firmamencie;
Gdy trzecia już warstwa - a kolor nierówny,
mimo mistrza w fachu całkiem pewnej ręki,
i kojąc swą duszę taniości ułudą,
cierpliwie przeczekać remontu udręki;
Czy grunt dobry kupić przeciw morzu zgryzot,
lecz licząc z pietyzmem każdy grosz z rezerwy,
płakać w głębi duszy nad kosztem dodanym
i roztrząsać dni całe, czy był on nadmierny;
Może jednak jest wyjście (Salomon by znalazł),
co udrękę malarza zmieni w uśmiech słońca,
co połączy zalety i farby i gruntu;
Już nadchodzi, jest wreszcie: farba gruntująca.

 

ALPOL AF 600 LATEX GRUNT jest ogniwem łączącym ofertę farb wewnętrznych i gruntów marki ALPOL. Produkt ten jest odpowiedzią na wpływające od dłuższego czasu pytania naszych dystrybutorów, opinie zaprzyjaźnionych wykonawców oraz spostrzeżenia i uwagi doradców i handlowców firmy PIOTROWICE. Wskazywały one, że istnieje duże zapotrzebowanie na specjalny wyrób, który połączy pewne cechy farby wewnętrznej oraz gruntu, niezbędnego do przygotowania ścian i sufitów do bezproblemowego malowania. Produkt taki musi więc cechować się specyficznymi właściwościami. Nie ma na rynku zbyt wielu podobnych rozwiązań. Większość z nich sprawdziliśmy, poddaliśmy ocenom i porównaniom. Dzięki tej pracy udało się stworzyć farbę gruntującą, która jest w naszej ocenie najlepsza na rynku. Podczas licznych prób poligonowych, naszą ocenę potwierdziła duża grupa współpracujących wykonawców. Oddajemy więc w Państwa ręce produkt wyjątkowy, który stanowi dopełnienie szerokiej oferty farb wewnętrznych marki ALPOL.
To, co w szczególności odróżnia farbę gruntującą ALPOL LATEX GRUNT od powszechnie stosowanych farb wewnętrznych, jest zupełnie inny udział spoiw polimerowych w stosunku do wypełniaczy. Jest on 2÷3 razy wyższy niż w typowych farbach. Zapewnia to doskonałą przyczepność produktu do prawie każdego podłoża, zarówno o wysokiej jak i ograniczonej chłonności. Dzięki takiej konstrukcji recepturowej, farba gruntująca jest w stanie unifikować chłonność podłoża, wzmacniać je powierzchniowo, wiązać pył, kurz i luźno związany, osypujący się piasek. Jednocześnie, farba gruntująca ALPOL LATEX GRUNT zawiera tak dobraną ilość białych wypełniaczy i drobnocząsteczkowych białych pigmentów, aby spełniać rolę farby wstępnego krycia, niwelować niejednorodności kolorystyki podłoża i zmatowić je przed ostatecznym malowaniem. Dzięki temu, zwiększa przyczepność i ogranicza później zużycie farb wierzchnich oraz ułatwia ich nakładanie. Trudno nie zauważyć, że cechy te przekładają się na znaczące oszczędności zarówno dla inwestora jak i wykonawcy-malarza.
Farba gruntująca ALPOL LATEX GRUNT przeznaczona jest do gruntowania i wykonywania białych podkładowych powłok malarskich na wszystkich nośnych, nie narażonych na zawilgocenie podłożach budowlanych. Może być stosowana w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, służby zdrowia, oświatowo-wychowawczych jak również w obiektach przemysłowych. Przeznaczona jest do aplikacji wałkiem, pędzlem malarskim lub aplikacji mechanicznej agregatem natryskowym do farb. Konsystencja farby w stanie dostawy zoptymalizowana jest do malowania wałkiem. W przypadku malowania natryskiem, możliwe jest dostosowanie konsystencji poprzez odpowiedni dodatek wody. Stanowi doskonałe podłoże do malowania białymi lub kolorowymi farbami nawierzchniowymi, np. popularną farbą ALPOL AF 610 lub najwyższej klasy odporną na szorowanie farbą ALPOL AF 615.
Farba gruntująca ALPOL AF 600 LATEX GRUNT jest przyjazna dla środowiska, spełnia rygorystyczne wymagania w zakresie zawartości lotnych związków organicznych  (kat. A/a/FW: ≤ 30 g/l) i posiada atest higieniczny PZH.


Głównie cechy farby gruntującej ALPOL AF 600 LATEX GRUNT:
•    Biała, matowa farba do gruntowania i wykonywania podkładowych powłok malarskich
•    Wyrównuje i ogranicza chłonność podłoża
•    Niweluje różnice w barwie i fakturze podłoża
•    Poprawia przyczepność i ułatwia nakładanie farb nawierzchniowych
•    Dostosowana do malowania wałkiem, pędzlem lub natryskiem
•    Nie kapie i nie pryska podczas malowania
•    Szybko wysycha
•    Bardzo wysoka wydajność - do 12 m²/l
•    Wysoka odporność na szorowanie na mokro – klasa 2 wg. PN-EN 13300:2002

Korzyści ze stosowania farby gruntującej ALPOL AF 600 LATEX GRUNT:

•    Oszczędność czasu

        - grunt i farba wstępnego krycia w jednym – mniejsza ilość operacji malowania,
        - szybkie wysychanie - szybkie rozpoczęcie malowania farbami nawierzchniowymi,
•    Oszczędność kosztów
        - zwiększona wydajność - zmniejszenie zużycia drogich farb nawierzchniowych,
        - zmniejszone nakłady pracy - łatwo się nanosi, rozprowadza i uzyskuje oczekiwany efekt,
•    Bezpieczeństwo
        - wzmocnienie i ograniczenie chłonności podłoża – brak problemów z nakładaniem farb,
        - zwiększenie przyczepności farb nawierzchniowych - obniżenie ryzyka reklamacji.