x
Aktualności
NOWA MASA GOTOWA JUŻ DOSTĘPNA W SPRZEDAŻY
2021-11-25

W dobie coraz szybszego budowania, również prace wykończeniowe wymagają nowszych i dających większe możliwości materiałów – produktów, dzięki którym wykonawcy szybko i sprawnie wykonują zlecenia by po ich zakończeniu móc przejść na kolejny plac budowy.
Firma PIOTROWICE postanowiła wprowadzić do swojej oferty kolejną gotową masę w marce ALPOL – AM 815, gładź polimerową lekką białą ALPOL Putz L, przeznaczoną do wykonywania idealnie gładkich powierzchni. Produkt ten różni się jednak od dotychczasowych mas ALPOL AM 810 i ALPOL AM 810 START, tym, że jest oparty o lekkie wypełniacze, co zapewnia jego wysoką wydajność. Podobnie jak dotychczasowe masy, tę również można nakładać wałkiem i maszynami do natryskiwania gładzi. Nowa ALPOL AM 815 jest produktem uniwersalnym. Można ją aplikować w jednej warstwie do 4 mm, co pozwala zarówno zniwelować falowanie powierzchni, zapełnić niewielkie ubytki, jak i wykonać cienką, białą warstwę finalną.
Uniwersalność produktu pozwala na osiąganie jakości obróbki od Q1 do Q4 w pracach z płytami gipsowo-kartonowymi. ALPOL AM 815 może być zastosowana do łączenia płyt z zastosowaniem taśm zbrojących, do ich szpachlowania i wygładzania. Aplikację można, a wręcz należy, prowadzić przy pomocy nowoczesnych narzędzi przyspieszających prace: zarówno różnego rodzaju spoinerów do wykonywania połączeń płyt z zastosowaniem taśmy zbrojącej, jak i wałków  do nakładania masy oraz agregatów hydrodynamicznych. Podobnie jak w przypadku masy AM 810 do wyrównywania powierzchni można użyć szerokich noży do gładzi co znacznie przyspiesza postęp prac. Masa AM 815 jest łatwa do aplikacji, rozprowadzana w jednolitej, równej warstwie, nie powoduje bąblowania i spękań.
    Dopracowana receptura zapewnia wykonawcom długi czas na szlifowanie od momentu wyschnięcia masy. Starta masa nie zamula papieru i siatek ściernych, a szlifowanie jest łatwe pomimo dużej twardości i wytrzymałości. Ze względu na dużą przyczepność do podłoża ALPOL AM 815 może być stosowana zarówno pod farby jak i tapety w tym tapety przemysłowe (hotelowe), klejone na mocnych klejach.
ALPOL AM 815 jest uzupełnieniem oferty gotowych mas polimerowych w marce ALPOL. Każdy wykonawca, w zależności od jego upodobań, zakresu robót czy oczekiwanych efektów końcowych, ma możliwość wyboru produktu, z którym najlepiej mu się pracuje.