Aktualności
Szeroka oferta klejów do okładzin w marce ALPOL
2018-09-19

Okładziny ceramiczne stanowią popularne, trwałe i efektowne wykończenie powierzchni przegród. Dostępne są wielu wzorach i formatach. Aby cieszyć się ich bezproblemowym użytkowaniem należy mocować je przy pomocy odpowiednio dobranych klejów, które zapewnią prawidłową współpracę wszystkich elementów składowych układu: podłoża, warstwy klejowej i samej płytki. Dlatego wybierając klej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników m.in. miejsce zastosowania, typ podłoża, charakter występujących obciążeń, wielkość płytek, nasiąkliwość okładzin i ich rodzaj.
Marka ALPOL posiada w swojej ofercie szereg klejów, dzięki czemu możliwy jest ich dobór dostosowany do potrzeb klienta.
 
Kleje podstawowe są przeznaczone do stosowania na podłożach standardowych (nieodkształcalnych)

Klej do płytek wewnętrzny ALPOL AK 509 (klasy C1T) i klej do płytek mrozoodporny ALPOL AK 510 (klasy C1T) służą do mocowania glazury, terakoty i gresu do typowych podłoży budowlanych: tynków cementowych, cementowo-wapiennych, podłoży betonowych i posadzek cementowych, murów z cegieł i pustaków ceramicznych, silikatowych i bloczków z betonu komórkowego.

Klej uelastyczniony do gresu ALPOL AK 511 (klasy C1TE) umożliwia dodatkowo przyklejanie innych płytek o niskiej nasiąkliwości, płytek z kamienia niewrażliwego na przebarwienia oraz  wielkoformatowych (max. 40x 40 cm). Specjalna receptura sprawia, że klej może być również stosowany na podłoża z ogrzewaniem, na płyty g-k, oraz warstwy z hydroizolacji.
 
 
Kleje elastyczne, przeznaczone są do stosowania na podłożach standartowych (nieodkształcalnych), jak również krytycznych (podgrzewanych, na tarasach i balkonach itp.)

Klej do gresu elastyczny ALPOL AK 511 Plus (klasy C2TE) i klej do gresu elastyczny szybkowiążący ALPOL 512 S (klasy C2FT) to kleje przeznaczone do mocowania płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych (poza marmurowymi), kamionkowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości. Nadają się do przyklejania na typowe podłoża budowlane oraz dodatkowo na tynkach gipsowych, podłożach kamiennych, lastrykowych, anhydrytowych i asfaltowych oraz warstwach hydroizolacji.
Klej do mozaiki szklanej elastyczny ALPOL AK 519 (klasy C2FT) to specjalistyczny klej do przyklejania wszelkiego rodzaju mozaiki szklanej i ceramicznej (laminowanej, metalizowanej, porcelanowej, gresowej, polerowanej, szkliwionej i nie szkliwionej), mozaiki kamiennej, płytek szklanych, różnego rodzaju płytek gresowych i innych. Może być używany również do przyklejania na starą glazurę, terakotę i gres, płyty gipsowo-kartonowe, włóknowo-cementowe i włóknowo-gipsowe, dobrze przylegające, nośne i stabilne powłoki malarskie oraz warstwy hydroizolacji.
Klej żelowy elastyczny ALPOL AK 520 GELOSIL (klasy C2TE) jest przeznaczony do mocowania płytek gresowych, glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych, kamionkowych, klinkierowych i innych o różnej nasiąkliwości i wielkości, w tym do płytek wielkowymiarowych. Umożliwia mocowanie okładzin o szerokim zakresie nasiąkliwości, która wynika z charakterystycznej dla klejów żelowych cechy jaką jest zdolność akumulacji wody. Może być stosowany nie tylko na typowych powierzchniach mineralnych, ale również na takich jak: stare okładziny, płyty g-k, włóknowo-cementowe, włóknowo-gipsowe i OSB, powłoki malarskie, warstwy hydroizolacji. Znakomicie nadaje się na podłoża nieodkształcalne jak i krytyczne, np. na tarasy i balkony, powierzchnie podgrzewane, obciążone intensywnym ruchem (np. do szkół, galerii handlowych, dworców) oraz narażone na zawilgocenie (np. do łazienek, natrysków, pralni).
 
 
Kleje wysokoelastyczne są przeznaczone do stosowania na podłożach standartowych (nieodkształcalnych), jak również krytycznych (odkształcalnych, podgrzewanych, na tarasach i balkonach, obciążonych intensywnym ruchem np. w galeriach handlowych, na dworcach itp.), w nieckach zbiorników i basenów. Nadają się do przyklejania na typowe podłoża budowlane a dodatkowo na posadzki kamienne, lastrykowe, starą glazurę, terakotę i gres, płyty gipsowo-kartonowe, włóknowo-cementowe i włóknowo-gipsowe, dobrze przylegające, nośne i stabilne powłoki malarskie, warstwy zbrojące w systemach ociepleń, warstwy hydroizolacji, płyty OSB o grubości ≥ 22 mm (z wyjątkiem AK 512 i AK 518).

Klej wysokoelastyczny szybkowiążący biały ALPOL AK 512 (klasy C2FTS1) – jest przeznaczony do przyklejania różnego rodzaju płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych, kamionkowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości wszędzie tam, gdzie wymagany jest szybki postęp prac.
Klej do płytek wysokoelastyczny ALPOL AK 513 (klasy C2TES1) – to klej do przyklejania wielkowymiarowych okładzin nasiąkliwych: glazury, terakoty, płytek, cementowych i kamiennych (poza marmurowymi).
Klej do marmuru wysokoelastyczny biały ALPOL AK 514 (klasy C2TES1) – to typowy klej do kamienia przeznaczony do przyklejania płyt marmurowych, granitowych, z piaskowca i innych kamiennych, betonowych, wielkowymiarowych, wszelkiego rodzaju płytek ceramicznych i gresowych oraz pustaków szklanych.
Klej do gresu wysokoelastyczny ALPOL AK 515 (klasy C2TS1) – jest dedykowany do  przyklejania różnego rodzaju płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych (poza marmurowymi), kamionkowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości.
Klej upłynniony szybkowiążący średniowarstwowy wysokoelastyczny biały ALPOL AK 517 (klasy C2FES1) - umożliwia jednoczesne wyrównywanie podłoża w warstwie od 3 do 20 mm. Dzięki jego półpłynnej konsystencji eliminowane są pustki powietrzne pod płytkami, co uniemożliwia penetrację wodzie. Jest  przeznaczony do przyklejania różnego rodzaju podłogowych płytek gresowych, wielkowymiarowych, płytek glazurowanych, terakotowych, kamiennych, kamionkowych, klinkierowych i innych o niskiej nasiąkliwości.
Nanoklej do klinkieru wysokoelastyczny ALPOL AK 518 (klasy C2TS1) - dzięki unikalnej recepturze i zastosowaniu nanododatków klej jest wysoce odporny na powstawanie wykwitów solnych. Jest przeznaczony do przyklejania elewacyjnych kształtek i płytek klinkierowych, kamionkowych oraz wszystkich innych okładzin ceramicznych, płyt z kamienia naturalnego i sztucznego (poza marmurowymi).