x
Aktualności
ŻELOWA MANIFESTACJA
2017-10-13

Oferta w segmencie klejów do okładzin Grupy PIOTROWICE została poszerzona o nowy wyrób o szczególnych właściwościach i szerokim zastosowaniu - Klej żelowy elastyczny AK 520 GELOSIL (klasy C2TE). Jest on przeznaczony do mocowania płytek gresowych, glazurowanych, terakotowych, cementowych, kamiennych, kamionkowych, klinkierowych i innych o różnej nasiąkliwości i wielkości, w tym do płytek wielkowymiarowych.

Możliwość mocowania okładzin o szerokim zakresie nasiąkliwości wynika z charakterystycznej dla klejów żelowych cechy jaką jest zdolność akumulacji wody. Jej uzyskanie stało się możliwe dzięki zastosowaniu w recepturze unikalnej kombinacji modyfikowanych minerałów (w tym reaktywnej krzemionki) i dodatków. Cecha ta  zapewnia produktowi również inne korzystne własności: m.in. brak tzw. zapadania się płytek przy ich klejeniu na grubszej warstwie zaprawy czy szeroki, dostosowany do aktualnych potrzeb wykonawcy zakres regulacji konsystencji roboczej przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich parametrów i komfortu aplikacji. W zależności od zastosowanej ilości wody zarobowej i grubości warstwy produkt może więc być stosowany do bezspływowego przyklejania okładzin na powierzchniach pionowych lub na powierzchniach poziomych jako klej upłynniony eliminujący pustki powietrzne pod płytkami i zwiększający powierzchnię kontaktową. Nie bez znaczenia są inne pożądane własności kleju: łatwość nanoszenia (nie spada z kielni) i rozprowadzania, możliwość jednoczesnego wyrównywania podłoża w warstwie od 2 do 15 mm i przyklejania płytek, czas korekty położenia płytki 20 minut, możliwość zużycia do 4 godzin oraz użytkowanie okładzin już po upływie 18 godzin od ich przyklejenia.

Klej żelowy elastyczny AK 520 GELOSIL może być stosowany nie tylko na typowych powierzchniach mineralnych, ale również specjalnych takich jak stare okładziny, płyty g-k, włóknowo-cementowe, włóknowo-gipsowe i OSB, powłoki malarskie, warstwy hydroizolacji. Znakomicie nadaje się na podłoża nieodkształcalne jak i krytyczne, np. na tarasy i balkony, powierzchnie podgrzewane, obciążone intensywnym ruchem (np. do szkół, galerii handlowych, dworców) oraz narażone na zawilgocenie (np. do łazienek, natrysków, pralni).
 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami handlowymi lub managerem opiekującym się tym produktem.