x
Aktualności
Połączenie spółek Alpol Gips, P.W. Alpol i Piotrowice 2
2016-08-31

Nie często mamy okazję przekazywać informacje o zmianach w branży, którą wspólnie tworzymy. Dziś chcemy się taką informacją podzielić, traktując ją jako zapowiedź nowych, lepszych czasów, optymistycznych widoków na przyszłość i otwierających się perspektyw.

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 31 sierpień 2016 dokonano połączenia spółek, w ramach którego spółka Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych „Piotrowice II” Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu przejęła w trybie artykułu 492 § 1 punkt 1 Kodeksu spółek handlowych spółki: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Alpol” Sp. z o.o. z siedzibą w Sitkówce oraz „Alpol Gips” Sp. z o.o. z siedzibą w Fidorze.  

W związku z powyższym, zgodnie z postanowieniami kodeksu spółek handlowych, ZSChiM „Piotrowice II” Sp. z o.o. stał się generalnym sukcesorem P.W. „Alpol” Sp. z o.o. i „Alpol Gips” Sp. z o.o., co oznacza, że wszelkie prawa i obowiązki P.W. „Alpol” Sp. z o.o. i „Alpol Gips” Sp. z o.o., jako spółek przejmowanych, przeszły na ZSChiM „Piotrowice II” Sp. z o.o. z mocy prawa.

Wyrażamy przekonanie, że wstąpienie tak znanego i cenionego producenta chemii budowlanej, jakim jest Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych „Piotrowice II” Sp. z o.o., w prawa i obowiązki „Alpol Gips” Sp. z o.o. oraz P.W. „Alpol” Sp. z o.o., wzmocni naszą pozycję jako dostawcy wyrobów chemii budowlanej oraz wapna hydratyzowanego. Nasza poszerzona oferta produktowa (pod marką Alpol, Stabill, Satyn i Huzar) stała się jedną z najbogatszych z dotychczas dostępnych na polskim rynku a transformacja w jedno nowoczesne i dobrze zorganizowane przedsiębiorstwo, mające możliwość kompleksowej obsługi rynku chemii budowlanej, stanie się generatorem sukcesów naszych Partnerów handlowych.